1980"ler: Fethi Polat, 1984 yılında kendine ait ilk Akaryakıt Petrol istasyonunu kurarak hem ülkenin hem de bölgenin önemli iş alanlarından biri olarak ön plana çıkan akaryakıt istasyonu işletmeciliği ve uluslararası ticaret faaliyetlerini geliştirmiştir.

1990"lar: Söz konusu yılların ortalarında bölgenin en önemli sanayi tesislerinden biri olan Polteks İplik Sanayi A.Ş. hayata geçiren grup 2009 yılı sonu itibarıyla tekstil sektöründeki faaliyetlerini sonlandırarak yoluna yeni projelerle devam kararı aldı.

2000"ler: Dünyanın bütünüyle değiştiği bu yılların başlarından itibaren yurt dışı projeler ile ilgilenmeye başlayan grup bugün bir cazibe merkezi olan Irak"ın Kürdistan bölgesinde çok çeşitli inşaat taahhüt projeleri hayata geçirdi.

2009 yılında büyükbaş hayvancılık sektöründe faaliyetlerine başlandı.
Aynı yıl, TÜV-TÜRK’ün çözüm ortağı olarak Polçak araç muayene istasyonları kuruldu. Şanlıurfa ve çevresinde toplam 6 muayene istasyonuna ulaşıldı.

2011 yılında Irak Devletinin Kuzey Bölgesinde, Yap İşlet modeliyle DP Enerji çatısı altında (şimdi Fox Pol Energy) 150 MW ‘lık Enerji santralini tamamladı.

2013 yılında yine Irak Devletinin Kuzey Bölgesinde, sanayi yatırımlarını hayata geçirmiştir.

2014 Unit ve IFC ortaklığı ile şu anda yatırım aşamasında olan ve toplamda 1.260 MW’a ulaşacak ve ikinci bir Kuzey Irak enerji projesine imza attı.
All rights reserved. PolHolding 2022